Det er lykkedes at tage billeder sådan at farven fremstår lidt som guldudgaven. Det er det ikke. Det er den almindelige blanke version.
Et er at man i Struer har skabt en designklassiker, der trods snart 25 år på bagen, lige så godt kunne være skabt igår og vil være lige så aktuel i 2045. At
de så også deroppe i Struer, har skabt et lydmæssigt yderst behageligt bekendtskab, der uanset om de to ovale kasser hænger på væggen, står på en stander eller på hver sin side af PCèn på en
lille smart fod, udfylder sin funktion med elegance og råstyrke samtidig. Det er svært ikke at blive forelsket i disse yderst vellykkede aktive højttalere, der som alt godt design tåler at blive set på fra alle vinkler. Det er
lidt den samme historie som mit elskede Beovision MX TV, der med lethed udkonkurrerer fladskærmene, men den tager vi en anden dag.
Beolab 4000
behøver ikke kobles til et B&O anlæg, men fungerer rigtig godt med en forforstærker eller en forstærker der har pre-out. Spørg!
Bas/mellentoneenheden
er med gummikant, så den overlever med lethed mig.
Brugsspor generelt og på det ene frontstof. Spørg efter foto.
Vægbeslag, diverse standere og forskelligfarvede fronter kan købes hos folk der sælger brugt B&O rundt om i DK, eller i Den Blå Avis, hvor der er et righoldigt udvalg.
Multi og nej det er ikke kælenavnet på en vens kone, men hvad denne rigtig fine højttaler er, Basta!
Brugsspor
med malingsrest i et hjørne af frontstoffet
2500,-
BRUGT KVALITETS HI-FI MED SJÆL OG GARANTI